تاريخ : يکشنبه 30 مهر 1396 | 19:59 | نویسنده : بخش سئوی نیلوبلاگ

سلام

به عنوان یکی از فعالان حوزه کسب و کارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ، بارها در مقالات مختلف و همچنین سخنرانی هایی که داشته ام به این موضوع اشاره کردم که رتبه الکسا صرفا به صورت تخیمنی محاسبه می شود و هیچگونه ارزش علمی و واقعی ندارد. بنابراین نمی توان به صورت علمی به آن استناد کرد و از دیدگاه حرفه ای این رتبه هیچ ارزشی ندارد.

اعداد زیادی هستند که ما را فریب می دهند

اعداد زیادی هستند که ما را فریب می دهند، برخی از آنها عبارتند از:

  • رتبه الکسا در ایران
  • تعداد فالوور اینستاگرام
  • تعداد لایک تصاویر اینستاگرام
  • تعداد کاربران کانال تلگرام
  • تعداد دنبال کنندگان فیسبوک، توئیتر و...

همه این موارد صرفا یک عدد هستند. این اعداد می توانند واقعی یا غیرواقعی باشند، در بسیاری از مواقع مشاهده کرده ام که افراد با خرید فالوور غیرواقعی (یا بازدید تقلبی برای الکسا و...) این اعداد را تغییر می دهند، پس از مدتی خودشان هم باورشان می شود که فلان مقدار دنبال کننده دارند! و فراموش می کنند که این عدد صرفا یک عدد است و با واقعیت فرق دارد.

بهتر است با این عدد هم بهتر است خودمان را فریب ندهیم. فالوور قابل خرید و فروش نیست، رتبه الکسا هم صرفا یک عدد است، واقعی هم نیست.

چرا برخی از مدیران سایت ها رتبه الکسا تقلبی ایجاد می کنند؟

افراد با انگیزه های مختلف اعداد را تغییر می دهند، برخی از آنها به دنبال ارضا کردن حس درونی خود هستند، برخی دیگر می خواهند مدیران خود را فریب بدهند و آنها را از خود راضی نگه دارند و عده ای دیگر هم وجود دارند که به دنبال فریب دادن تبلیغ دهندگان هستند یا خریداران سهام هستند. گروه سوم، افرادی هستند که مدل درآمدزایی سایتشان بر اساس تبلیغات اینترنتی است و با بهبود رتبه الکسا افراد را فریب می دهند تا تبلیغات بیشتری جذب کنند و مبلغ بیشتری برای تبلیغات خود دریافت کنند، در حالیکه کاری که انجام می دهند هرگز روش درازمدت و مناسبی برای درآمد زایی نیست. چند سال پیش مقاله ای که در همین زمینه نوشتم که مطالعه مجدد آن خالی از لطف نیست: ماجرای سایتی که سقوط کرد

مشاهده نمودار الکسا برخی از سایت های پربازدید ایران

مشاهده نمودار الکسا برخی از سایت های پربازدید ایران (از نظر الکسا!) خالی از لطف نیست.

نمودار الکسا سایت 1

نمودار الکسا سایت 2

نمودار الکسا سایت سوم

قضاوت در مورد اینگونه سایت ها با شما.

نتیجه گیری

انجام کارهای سالم و درست و اعتقاد داشتن به حلال و حرام باعث می شود که روزی آدم افزایش پیدا کند و به مرور در جامعه اعتبار پیدا کند. هرگز سعی نکنید از روش های نادرست و فریب آمیز دیگران را فریب دهید، متاسفانه بسیار مشاهده شده که افراد پس از مدتی خودشان هم فریب می خورند و باورشان می شود که بازدید بالایی دارند در حالیکه صرفا با اعداد بازی کرده اند و خودشان و دیگران با فریب داده اند...

نظرات خود را در مورد رتبه الکسا با من در میان بگذارید...امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 55
برچسب ها : پربازدید,