تاريخ : چهارشنبه 26 مهر 1396 | 11:40 | نویسنده : بخش سئوی نیلوبلاگ

سلام،

یکی از کاربران سایت پیام زیر را برای من ارسال کرده است:

،با سلام
سایتی صنعتی داریم که میخواهم از کلمات پرجستجو و پربازدید دنیا بهمراه مطالب مربوطه (برای مثال برندهای معروف دنیا و البته بی ارتباط با موضوع سایت) استفاده کنم، میخواستم نتیجه این کار را برروی سئوی سایت بدونم.
سپاس فراوان

در پاسخ به این سوال باید چند نکته را مطرح کنم:

  • طی کردن مسیر درست در سئو گرچه زمان خواهد برد، اما باعث می شود که به نتیجه ای ماندگار و مناسب برسید. درست است که ایده های خبیثانه زیادی در مورد سئو و کسب نتیجه در گوگل وجود دارد که برخی از آنها در نوع خود بسیار خلاقانه به نظر می رسند، اما سئو سفید و محتوای مرتبط و مناسب همواره نتیجه خواهد داد.
  • بازدید کننده ای که نام یک برند را جستجو می کند، به دنبال این است که به سایت اینترنتی آن برند مراجعه کند، بنابراین در 99 درصد مواقع بر روی لینک اول کلیک خواهد کرد و حتی لینکهای بعدی را نگاه هم نمی کند. بنابراین قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای نام این برندها حتی اگر امکان پذیر باشد، نتیجه زیادی برای شما نخواهد داشت.
  • اگر شرکت شما یک کار تخصصی و صنعتی انجام می دهد، مخاطب هدف مرتبط با خود را دارد، بنابراین افرادی که به دنبال کلمات کلیدی پربازدید و نام برندها هستند مخاطب شما نیستند و قرار گرفتن در نتایج گوگل در چنین کلمات کلیدی، لطمه بسیار شدیدی به برند شما وارد می کند.
  • استفاده از کلمات نامرتبط با موضوع کاری که دارید، باعث می شود چگالی کلمات کلیدی سایت شما آسیب ببیند و گوگل رتبه سایت شما را در کلمات تخصصی کاهش دهد. در واقع این کار باعث می شود که ورودی گوگل شما در کلمات کلیدی تخصصی که منجر به فروش می شوند کاهش یابد و حتی اگر ورودی گوگل شما در کلمات نامرتبط افزایش یابد اما نهایتا فروش خود را با این کار نابود خواهید کرد.
  • کلمات کلیدی در سایت ها نامحدود هستند، شما می توانید ایده های بسیار بهتری در مورد کلمات کلیدی بگیرید و از آنها برای جذب مخاطب استفاده کنید. سعی نکنید صرفا بر روی اسم محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید کار کنید، اما این موضوع به این معنا نیست که می توانید بر روی کلمات کلیدی نامرتبط با موضوع کاری خود هدف گذاری انجام دهید.

امیدوارم که پاسخ به سوال این کاربر سایت برای شما نیز مفید بوده باشد، سوالات خود را با من از طریق ایمیل info در میان بگذارید.

من رضا شیرازی هستم، تخصصم در زمینه تحلیل و پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب، بهینه سازی و طراحی سایت است و تحصیلاتم در زمینه هوش مصنوعی است. مشتاق دریافت نظر شما در مورد مطالب سایتم هستم و در صورتی که مطلب فوق به نظر شما جالب است خوشحال خواهم شد که آن را در شبکه های اجتماعی یا سایت خود منتشر کنید. (لطفا با ذکر لینک منبع)


امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 47
برچسب ها : استفاده,