تاريخ : چهارشنبه 4 مرداد 1396 | 19:53 | نویسنده : بخش سئوی نیلوبلاگ

آیا هنوز به دنبال تحلیل و گرفتن بک لینک برای سایت خود هستید؟ آیا هنوز فکرمیکنید که دریافت بک لینک مهمترین عامل سئو است؟ 

بسیاری از افرادی که در حال حاضر در زمینه سئو فعال هستند، تمام تمرکز خود را بر روی لینک ها قرار داده اند. اگر رقیب آنها در رتبه بالاتری قرار دارد، تصورشان این هست که حتما لینک های بیشتری گرفته است! اگر رتبه خودشان افت میکند، فکرمیکنند که حتما لینک کمتری خریداری کرده اند و به سرعت به دنبال خرید لینک های بیشتر می روند و این داستان ادامه دارد...

داستان دایناسورها

دایناسورها موجودات قدرتمندی بودند، قدرتمندترین موجودات کره زمین! اما از بین رفتند. چون نتوانستند خود را با تغییرات وفق دهند. سئوکارهای موفق، داستان دایناسورها را فراموش نمی کنند، دنیای امروز با سرعت در حال تغییر است و اگر نتوانید خود را با وفق دهید، مشابه دایناسورها منقرض خواهید شد.

لینک ها چقدر مهم هستند؟

اهمیت لینک ها در سئو و الگوریتم های گوگل بر کسی پوشیده نیست، الگوریتم PR گوگل که هسته اصلی آن را تشکیل می دهد و بالاترین وزن در بین 200+ فاکتور گوگل را دارد، همواره یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی صفحات در گوگل بوده است.

هدف گوگل چیست؟ گوگل همواره به دنبال ارائه بهترین نتیجه به کاربر است و به خوبی می داند که اگر نتیجه نامربوط به کاربران نمایش دهد مثل دایناسورها منقرض می شود! یادمان نرود که  پنج سال پیش، هیچ کس تصور نمی کرد که شرکت نوکیا، از بازار گوشی های موبایل حذف شود اما این اتفاق افتاد.

بنابراین، گوگل علاقه ندارد که مدیران سایت ها نتایج را دستکاری کنند و به صورت مصنوعی سایتهای خود را در نتایج بالا نمایش دهند. به همین خاطر از سال 2011 تا کنون با ارائه الگوریتم پنگوئن و سپس انتقال آن به هسته الگوریتم گوگل، به دنبال جریمه کردن سایت هایی است که می خواهند از طریق لینک رتبه خود را دستکاری کنند و با نتایج گوگل بازی کنند.

گوگل در سال های اخیر سه راهکار جدید برای این موضوع ارائه کرده است:

  • توسعه دادن الگوریتم پنگوئن و نهایتا انتقال آن به هسته الگوریتم گوگل با ارائه نسخه پنگوئن 4.0
  • توسعه و گسترش سئو معنایی جهت مقابله با keyword stuffing
  • کمتر کردن وزن پارامترهای مرتبط با لینک و تمرکز بر روی سئو داخلی (محتوا و کدنویسی سایت)
  • افزودن پارامترهای مرتبط با تجربه کاربری در موبایل و دسکتاپ

در حال حاضر، نمونه های بسیار زیادی وجود دارند از وب سایت هایی که بدون بک لینک در رتبه های بالای گوگل قرار دارند، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید، مقاله آیا گوگل بک آپ الگوریتم خود را بازگردانده است را مطالعه نمایید.

همه این روندها نشان دهنده آن است که گوگل درصدد است تا به طور کاملا جدی با افرادی که می خواهند صرفا از طریق لینک رتبه خود را بهبود دهند مقابله کند و این کار را از طریق اهمیت دادن به سایر فاکتورهای رتبه بندی و قدرتمندتر کردن الگوریتم پنگوئن انجام می دهد. بنابراین در دنیای امروز اینطور نیست که اگر یک سایت در نتایج گوگل رتبه می گیرد صرفا به این دلیل است که بک لینک خریداری کرده است یا بک لینک های بیشتری دارد!

اگر بک لینک بخریم چه اتفاقی می افتد؟

خرید بک لینک می تواند رتبه سایت شما را بهبود بخشد، همچنین می تواند باعث شود که رتبه شما کاهش یابد و نهایتا آدرس صفحه ای که برایش لینک خریداری کرده اید از نتایج گوگل حذف شود. بنابراین با پدیده ای روبرو هستید که هم می تواند برایتان مفید باشد و هم می تواند سایت شما را در نتایج گوگل ناپدید کند. در دنیای امروز کیفیت بسیار مهمتر از کمیت است و رفتارهای غیرطبیعی و مشکوک به خوبی توسط گوگل شناسایی می شوند.

خبر خوش این است که یک قانون ثابت در گوگل وجود دارد که هیچ وقت تغییر نمی کند: به کاربر سایت خود اهمیت دهید، محتوای خوب تولید کنید و اصول کاربردپذیری را در سایت خود رعایت کنید، به مرور نتیجه این کار را خواهید دید و گوگل هم به سایت شما اهمیت خواهد داد.

نتیجه گیری

بنابراین به تمام افرادی که هنوز این تصور را دارند که تنها راه پیشرفت در سئو تمرکز بر روی بک لینک است و اگر رقیب آنها در گوگل رتبه بهتری دارد، دلیل این موضوع خرید بک لینک بیشتر از طرف رقیب است، این پیام را میخواهم بدهم که : دایناسور نباشید، دنیا در حال تغییر است.امتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 42
برچسب ها :